• Bán Zsigmond

Online angol versenyek a 2020-2021-es tanévben

A tanév folyamán két online versenyt szerveztünk meg sikeresen az Alf program segítségével, melyet a tanév elején fedeztünk fel. Rájöttünk ugyanis, hogy ez a platform nemcsak a házi feladatok online elkészítését teszi lehetővé, hanem egy akár több száz fős online angol verseny lebonyolítását is.

Az első verseny októberben kezdődött. Erre kilenc iskolából 73 tanuló nevezett 5–8. osztályos évfolyamokon. A versenyfeladatok megtervezésekor fő célkitűzésünk az volt, olyan feladatokat hozzunk létre, melyek a lehető legnagyobb mértékben fejlesztik és mérik fel a nyelvi kompetenciákat. A verseny összesen három selejtező fordulóból és a legjobbak számára egy április 09-én megrendezett döntőből állt.

Saját iskolánkból is több csoport tagjai vettek részt a versenyen. Minden forduló előtt a tanulók kipróbálhatták az online felületet és gyakorló feladatsorokat is megoldhattak. Ennek haszna, hogy a diákok már a verseny előtt megismerkedhettek a program tulajdonságaival, így az éles versenyek során már jóval kevesebb technikai probléma adódott.

A felkészítő kollégáktól pozitív visszajelzéseket kaptunk; beszámolóik alapján, a tanulók nagy lelkesedéssel készültek az egyes fordulókra.

A másik versenyt – Református általános iskolák VI. országos csapatversenye –, melyet hagyományosan mindig a tavaszi szünet után rendezünk meg a versenyzők személyes megjelenésével. Most a verseny időpontja 2021. április 16-án volt. A különleges helyzetre való tekintettel ezt is online kellett lebonyolítani. Tizenhárom iskola és az első versenyen legjobb eredményt elérő tanulóink vettek részt rajta.


Valamennyi versenyző diáknak és felkészítő tanárjának szívből gratulálunk kiváló munkájukhoz!


Az április 09-i megmérettetésen iskolánkból a következő tanulók szerepeltek sikeresen:

5.osztály:

 • Nagy Tamara

 • Kanalas Anasztázia

 • Godó Dóra

6. osztály

 • Novák Benedek

 • Cseh Levente

 • Szabó Lukács Ákos

 • Szabó Áron

7. osztály

 • Nagy Boglárka

 • Horváth Bence Botond

 • Fábián Boglárka

 • Kiss Kira

 • Nagy Zsombor

8.osztály

 • Fehérvári Gergely

 • Kiss Imre Marcell


Az április 16-i versenyen iskolánk tanulói kiemelkedően teljesítettek, a 6-os Cseh Levente pedig kiváló eredményt ért el.

81 megtekintés0 hozzászólás
logo1x1.jpg