• Mészáros Balázs

Alkotói Pályázat - „Nagyjaink: Csukás István meséi”

2019. március 5-én került megrendezésre iskolánk szervezésében a „Nagyjaink: Csukás István meséi” Alkotói Pályázat díjkosztó ünnepsége és a kiállítás megnyitása.

A képzőművészeti versenyt Kerekes Gábor tanár úr, festőművész és grafikus szervezte meg és bonyolította le. A pályázatra összesen közel 300 pályamunka érkezett, főleg festészet kategóriában, de bőven van köztük kerámia és tűzzománc alkotás is.


A nemes versengésre az alábbi intézmények tanulói jelentkeztek:

  • Budapest-Fasori Református Kollégium Julianna Általános Iskolája

  • Dr. Enyedi Andor Református Iskola, Óvoda és Bölcsőde, Mezőcsát

  • Jókai Mór Református Általános Iskola, Miskolc

  • Kunhegyesi Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde Hálózat

  • Kunmadarasi Református Általános Iskola és Óvoda

  • Kunszentmártoni általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

  • Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, Gyula

  • Magyarcsanádi Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  • Sárospataki Református Kollégium Általános Iskolája

  • Székely József Református Általános Iskola, Szentmártonkáta

  • Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

  • Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

A szakértő zsűri több szempont alapján, több kategóriában és több korcsoportban értékelte a beérkezett munkákat.


A zsűri elnöke Horváth Tibor, tiszafüredi bőrműves népi iparművész, a Népművészet Mestere, tagjai: Végh József, fafaragó népi iparművész és Szabóné Varkoly Zsuzsanna, gyülekezetünk lelkipásztora voltak.


Eredmények:

Tűzzománc

  1. Bartha Dorina, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  2. Sütő Áron, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  3. Csoportos. Kovács Viktor, Sütő Áron, Nemes Martin, Bartha Dorina, Fodor Laura, Szutor Bálint, Kovács Kata, Szabó Lukács, Biró Ádám, Oszlányi Enikő, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

Kerámia


I. korcsoport

  1. Tóth Kornél, Szabó Balázs, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  2. Varga Zádor, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  3. Nász István, Kunhegyesi Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde Hálózat

 II. korcsoport

  1. Kiss Kincső, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  2. Irházi Panka, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  3. Török Kendra, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

III. korcsoport

  1. Buliska Zsuzsanna, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  2. Farkas Patrik, Fehér Dániel, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  3. Fehérvári Virág, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

 IV. korcsoport

  1. Gábor Dániel, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  2. Aranyos Máté, Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

  3. Nagy Márk Sándor, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

Festészet


I. korcsoport

  1. Nagy Gréta, Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

  2. Szatmári Hanna, Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, Gyula

  3. Botos Lajos, Kunmadarasi Református Általános Iskola és Óvoda

II. korcsoport

  1. Hevesi Borka, Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, Gyula

  2. Pócsi Brigitta, Kunmadarasi Református Általános Iskola és Óvoda

  3. Gregor Blanka Ágnes, Kunhegyesi Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde Hálózat

III. korcsoport

  1. Nagy Janka, Kunhegyesi Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde Hálózat

  2. Gonda Viktória, Kunhegyesi Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde Hálózat

  3. Kiss Csaba, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

IV. korcsoport

  1. Trungel Tamás, Bán Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda

  2. Apostol Inez, Kunhegyesi Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde Hálózat

  3. Dittrich Panna, Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

A díjazottak Csukás István könyvsorozatának egy-egy kötetét kapták ajándékba az oklevelek mellé.


Szívből gratulálunk a résztvevő gyermekeknek és felkészítő tanáraiknak.


Külön köszönjük Kerekes Gábor , Vincze Zita és Nagyné Török Erzsébet munkáját, aki a mi gyermekeinket készítették fel a versenyre és értek el együtt nagyszerű eredményeket.



0 megtekintés

© created by Mészáros Balázs

Elérhetőségek

Cím

5350, Tiszafüred Fő út 2.